All Products
-
Lucas MendesAwesome wheel, good quality and nice design. thank you for your quick response and service -
konstantin kulebakinIt's a trail order, because it's the first time for me to buy forged wheels. Actually,it's well worth! And all of my customers are satisfy quality. I'm planing a new order,Shanghai Rimax very fast delivery,I believe everything can be finished before Chinese holiday!
Keywords [ 16 inch car wheel rim ] match 185 Products.
4×4 Car 16×8 17×8 PCD 6×139.7 17 Inch Staggered Rims
| Product Name: | 4×4 Car 16×8 17×8 PCD 6×139.7 17 Inch Staggered Rims |
|---|---|
| Material: | A356.2 |
| Color: | Customized |
17 Inch Machine Face Forged Aluminium Wheels corrosion resistant
| PCD: | Customized |
|---|---|
| ET: | 20mm, 25mm, 30mm |
| Warranty: | 3 Years |
Suv Car 17x9 Inch Truck Wheels 130mm PCD customizable color
| PCD: | 130mm, 139.7mm, 114.3mm |
|---|---|
| ET: | 0mm, -10 |
| Warranty: | 3 Years |
JWL VIA 5x1143 20 Inch Bmw Casting Alloy Wheels
| PCD: | 5*112/5*120 |
|---|---|
| ET: | 20mm, 30mm, 35mm |
| Warranty: | 3 Years |
6*139.7 BLACK RHINO Aluminum Concave 16 Inch 4x4 Off Road Rims
| Product Name: | 4X4 6*139.7 BLACK RHINO Aluminum Concave Offroad Wheel |
|---|---|
| Material: | A356.2 |
| Color: | Customized |
20×12 6×139.7 Aluminum Alloy 4x4 Truck Rims
| Product Name: | 20×12 6×139.7 Aluminum Alloy 4x4 Truck Rims |
|---|---|
| Material: | A356.2 |
| Finishing: | Chrome/polish/brush/machina Face |
20" 21" 22" 5×112 5×114.3 5×120 Forged Aluminum Alloy Wheels For Luxury Cars
| Product Name: | 20" 21" 22" 5×112 5×114.3 5×120 Forged Aluminum Alloy Wheels For Luxury Cars |
|---|---|
| Material: | Alloy Aluminum |
| Color: | Customized |
8X150 Negative Offset 114.3 PCD 19" A356.2 Car Alloy Wheels
| Product Name: | 8X150 Negative Offset 114.3 PCD 19" A356.2 Car Alloy Wheels |
|---|---|
| Material: | A356.2 |
| Color: | Customize |
16" 17" 18" 19" Aluminum Alloy Staggered Wheels
| Product Name: | Wholesale Aftermarket Alloy Car Wheel Rim Cast Wheel Rim 16'' 17'' 18'' 19'' Alloy Wheel Rim |
|---|---|
| Material: | A356.2 |
| Color: | Customized |
Aluminum Alloy PCD 5x150 Off Road Wheels 17 Inch Truck Rim
| Name: | Alloy Car Wheel Rim |
|---|---|
| PCD: | 114.3mm, 139.7mm, 150mm |
| ET: | 0mm, 10mm, 18mm, 12mm |

