All Products
-
Lucas MendesAwesome wheel, good quality and nice design. thank you for your quick response and service -
konstantin kulebakinIt's a trail order, because it's the first time for me to buy forged wheels. Actually,it's well worth! And all of my customers are satisfy quality. I'm planing a new order,Shanghai Rimax very fast delivery,I believe everything can be finished before Chinese holiday!
Keywords [ 16 inch car wheel rim ] match 185 Products.
19 Inch Car Universal Aluminum Casting Alloy Wheels Rims With PCD 5x120
| PCD: | 5x120 |
|---|---|
| ET: | 35mm, 40mm, 42mm, 38mm |
| Warranty: | 3 Years |
6061 T6 Staggered Velg Speedy Alloy Car Mag Wheels Rims
| Product Name: | JWL VIA Ready To Ship 17x8.5 19x9.5 Staggered Velg Alloy Car Mag Wheels Rims 4x100/114.3 For Indonesia Market |
|---|---|
| Material: | 6061-T6 |
| Finishing: | Painting/machined/milled/mirror Cut/polished/brushed/chrome |
High Strength 5×120 PCD 19 Inch 20 Inch Replica Alloy Wheels
| Material: | Alloy Aluminum |
|---|---|
| Color: | Customized |
| Finishing: | Chrome/polish/brush |
VIA 15 16 17 inch Staggered Aluminum Alloy Wheel Rim
| PCD: | 100mm, 114.3mm |
|---|---|
| ET: | 10mm, 15mm, 20mm, 30mm, 0mm |
| Warranty: | 3 Years 100000km Warranty |
15 16 17 18 19 20 Inch Aftermarket Aluminum Alloy Wheel Rim
| Material: | A356.2 |
|---|---|
| Color: | Black |
| Finishing: | Chrome/polish/brush/machina Face |
14 15 16 Inch 4x100 4x108 5x114.3 5x100 Aftermarket Alloy Wheels
| Product Name: | Kipardo 14 15 16 Inch 4x100 4x108 5x114.3 5x100 Aftermarket Alloy Wheels |
|---|---|
| Material: | A356.2 |
| Color: | Customize |
C Class OEM Replacement 18X8 Auto Aftermarket Wheel Rims
| Material: | KIPARDO 18X8 Wheels Rims,18 5X112 5X120 Alloy Wheels For C Class , 3 Series Auto Luxury Alloy Wheel |
|---|---|
| MOQ: | 4 PCS |
| Wheel Type: | 2021 Design |
17 Inch 5×114.3 A356.2 Aftermarket Mag Wheels
| Product Name: | 17 Inch 5×114.3 A356.2 Aftermarket Mag Wheels |
|---|---|
| Material: | A356.2 |
| Color: | Customize |
Range Rover 17 Inch PCD 6x139.7 Aluminum Alloy 17 Inch Off Road Rims
| Product Name: | 22 Inch 6x139.7 Aluminum Alloy Offroad Wheel Rim |
|---|---|
| Fit For: | For Ranger Rover,Toyota Tacoma Lexus GX460 GX470 |
| Material: | A356.2 |
9 Inch 16 Inch Chrome Rims Chrome Rivets Jeep Offroad Wheels
| ET: | 15mm, -12mm, 15mm, -12mm |
|---|---|
| Keyword: | Mesh Design With Chrome Rivets |
| Finishing: | Candy Red+chrome Rivets |

